Sportovní nadšenci se ocitli v sedmém nebi

8/11 2021

Netradiční sportovní pětiboj čekal na všechny, kteří během uplynulého víkendu přišli do Sportovního centra Dubina. Konala se tam akce Jih žije sportem.  

Sportovní nadšenci se ocitli v sedmém nebi

Ti, kterým v žilách koluje sportovní krev, byli doslova v sedmém nebi. Na jednom místě mohli nahlédnout pod pokličku florbalu, fotbalu, juda, basketbalu a stolního tenisu. Všichni příchozí si navíc jednotlivé sporty vyzkoušeli pod dohledem profesionálních sportovců či trenérů.

„Akce byla ideální příležitostí pro rodiče s dětmi jak aktivně strávit čas a vyzkoušet si sporty, ke kterým se třeba úplně běžně nedostanou. Všechny sporty zastupovaly nejlepší profesionální kluby, které v Ostravě máme. Za mě má  jednoznačně podporu každá taková akce, která přivede děti ke sportu. Smyslem bylo také vytvořit aktivní odpoledne pro celou rodinu, což se určitě povedlo,“ uvedl místostarosta Jan Dohnal.  

Do akce se zapojily kluby 1. SC TEMPISH Ostrava, FC Baník Ostrava, TTC Ostrava, Snakes Ostrava a 1. JC Baník Ostrava.

Akce byla financována díky dotaci, kterou městský obvod Ostrava-Jih získal za třetí místo v soutěži Obec přátelská rodině. Tu vyhlašuje od roku 2008 Ministerstvo práce a sociálních věcí a jejím cílem je zviditelnit obce, které podporují prorodinné aktivity. Už v první polovině září se díky této dotaci uskutečnil Ekologický den s OZO Ostrava.