Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Stanovisko radnice Ostrava-Jih k dopisům adresovaných nájemníkům obecních bytů na Jihu

Poslední změna: Středa 03.10.2018 13:55

V těchto dnech obdrželi nájemníci obecních bytů dopis kromě jiného s informací o možnosti prominutí prosincového nájemného. Upozorňujeme, že se NEJEDNÁ O OFICIÁLNÍ STANOVISKO RADNICE. Uvedené prominutí nájemného v tomto rozsahu není v pravomoci městského obvodu. Stávající zákony a statut města Ostravy uvedený postup neumožňují.

Městský obvod Ostrava-Jih je povinen spravovat bytový fond s péčí řádného hospodáře. V průběhu minulých čtyř let proto rada městského obvodu v rámci cíle zvýšit kvalitu a bezpečnost bydlení při současném zachování stávající výše nájemného, schválila a podpořila řadu opatření, přispívajících k zlepšení bydlení na Jihu. Šlo například o kontroly obecních domů, spuštění kamerového monitoringu do společných prostor vybraných domů, zavedení dynamického nákupního systému pro transparentní zadávání oprav volných bytů, nebo instalaci detektorů CO2. Zároveň probíhaly opravy a investice do domovního a bytového fondu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně bytového fondu kontaktujte odbor bytového a ostatního hospodářství Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »