Starosta v boji o senátní křeslo neuspěl

22/10 2012

Vítězem druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu č. 71 Ostrava-město (část okresu Ostrava-město, tvořená městskými obvody Ostrava-Jih, Proskovice, Polanka nad Odrou) se stal Leopold Sulovský (hnutí Ostravak), který získal 58,52 procent hlasů.

Starosta v boji o senátní křeslo neuspěl

Porazil tak svého protikandidáta, starostu městského obvodu Ostrava-Jih Karla Sibinského (ČSSD), jeho volební zisk byl 41,47 procent. Sulovský získal 9232 hlasů, což je o 2689 více než Sibinský. Druhého kola se zúčastnilo 16,83 procent oprávněných voličů, v prvním kole to bylo 31,2 procent.

"Nebudu zakrývat, že mě to mrzí. Myslím, že rozhodlo to, že jsem za sebou neměl tak silného sponzora jako můj soupeř. Jeho kampaň tak mohla probíhat ve větším stylu. Na to jsem já neměl. Moji porážku naopak vítají naši úředníci. Před volbami jsem totiž prohlásil, že pokud se stanu senátorem, nebudu už starostou. Řekli mi, že je těší, že zůstanu," uvedl Sibinský a dodal: "Možná je dobře, že jsem nevyhrál. Lidé mi říkali, ať do Prahy neodcházím. Potřebují mě tady."