Starostu Martina Bednáře obklopili stříbrní Rytíři a zlaté Rytířky

1/7 2021

Vzácná návštěva zavítala na radnici Ostravy-Jih. Starosta Martin Bednář přijal zástupce florbalových Vítkovic, které opět výrazně čeřily vodu v uplynulé sezoně. Rytířky získaly potřetí za sebou mistrovský titul, muži obsadili druhé místo.

Starostu Martina Bednáře obklopili stříbrní Rytíři a zlaté Rytířky

Se svými zážitky se přišli za hráčskou kabinu podělit Jakub Hubálek, Denis Jasiok, Vendula Maroszová a Eliška Planková, dále trenér mužů Pavel Brus, kouč žen  Jiří Velecký a za vedení klubu Pavel Palata a Tomáš Krásný.

„Ženy mě překvapily pozitivně, mužům sice titul unikl, ale aspoň mají motivaci do dalšího ročníku,“ řekl v úvodu neformálního rozhovoru Martin Bednář, který oba finálové zápasy sledoval přímo v hledišti pražské UNYP Areny.

Následně se rozproudila debata mimo jiné o tom, jak se trénovalo v koronavirové době, jak probíhala cesta vlakem, který vezl mistryně z Prahy do Ostravy, nebo jak se dá zlepšit postřeh. Jakub Hubálek také prozradil zkušenosti ze svého dřívějšího angažmá ve Švédsku. Florbalisté rovněž čelili otázce, co je k tomuto sportu přivedlo. „U mě to byla náhoda. Asi v deseti letech jsem začala s florbalem a už jsem u něj zůstala. Ale je pravda, že mě baví všechny sporty,“ uvedla například Eliška Planková.

Došlo i na téma sportování dětí, které často tíhnou k jiným prioritám. Spousta sportovních klubů tak zápasí s menší hráčskou základnou. Nové tváře ve svých řadách uvítají i Vítkovice. „Po celý rok nabíráme hráčky i hráče do našeho klubu. Stačí přijít na trénink příslušné věkové kategorie. Na dalších podrobnostech se pak domluvíte s přítomným trenérem. Kontaktovat mě můžete také na telefonním čísle 724 789 160,“ zmínil generální ředitel klubu Pavel Palata.

Městský obvod Ostrava-Jih florbalový oddíl 1. SC TEMPISH Vítkovice už několik let finančně podporuje. „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s tak úspěšným klubem. Věříme, že i v budoucnu zažijeme společně hodně sportovních úspěchů,“ zakončil setkání Martin Bednář.