Technické služby dostaly k 4. výročí nové vybavení

26/9 2019

U příležitosti 4. výročí vzniku této příspěvkové organizace našeho obvodu byla v prostorách Technických služeb Ostrava-Jih (TSOJ) na ul. Kpt. Vajdy v Hrabůvce předvedena nová technika.

Technické služby dostaly k 4. výročí nové vybavení

K zajištění úklidu obvodu bude nově sloužit víceúčelový zametací stroj značky BUCHER CityCat 2020 s pořizovací cenou 3 980 000 Kč bez DPH, na který TSOJ obdržely
dotaci 2 400 000 Kč z Fondu životního prostředí města Ostravy. Univerzální výkonný a vysoce sofistikovaný zametací stroj s objemem 2 m3 využijí v obvodě pro čištění místních komunikací III. a IV. třídy, chodníků, parkovišť a odstavných ploch, kterých je přibližně 200 km. Součástí zametacího stroje je zimní nástavba pro zajišťovánízimní údržby komunikací.

Mobilní univerzální vysokotlaký čistič značky Kärcher HDS s 13/35 s mycím tlakem 200 barů a s nádrží na vodu 500 litrů bude určen k provádění údržby a očisty zejména 14 podchodů na území Jihu. Pořizovací cena byla 599 000 Kč bez DPH.

Ručně vedené zametací stroje značky Kärcher pořídil náš obvod dva, a to pro univerzální využití při čištění parkovišť, autobusových zastávek a podobně. Pořizovací cena jednoho stroje byla 124 100 Kč bez DPH, druhého pak 139 000 Kč bez DPH. Mobilní nádrž na vodu o objemu 1400 litrů poslouží pro logistiku při čisticích pracích pomocí univerzální techniky. Stála 100 tisíc Kč bez DPH. Kolový traktor značky KIOTI s radlicí v délce 2,3 metru bude zapůjčen pro zajišťování zimní údržby komunikací v Hrabůvce a na Dubině, které začnou TSOJ provádět od listopadu 2019.

„Vozidlový a komunální park činí cca více než 50 kusů různorodé techniky. Ale i přesto je potřebné nadále dovybavovat TSOJ další technikou, tak abychom efektivně, bezproblémově a dynamicky zajišťovali rozvoj a chod této organizace ve stosedmitisícovém nejlidnatějším městském obvodu města v intencích 21. století,“ řekl ředitel Technických služeb Ostrava-Jih Miroslav Janečka. Ten poděkoval vedení obvodu za rozvoj a podporu činnosti TSOJ během uplynulého čtyřletého období a také zaměstnancům za jejich nelehkou, náročnou práci při poskytování služeb na Jihu. „Tu odváděli zejména na úseku veřejné zeleně, při údržbě chodníků, fontán a dalšího mobiliáře, kdy TSOJ začaly tuto činnost provádět prakticky od píky manuálně až po současnou podobu s využitím sofi stikované techniky,“ doplnil Janečka.