Turnaj O pohár starosty Ostravy-Jihu přinesl šachová dramata

18/9 2020

Ve čtvrtek 17. 9. se konal už 3. ročník šachového klání, pořádaný naším obvodem a spolkem Ostrava Chess z.s.  V Kulturním domě K-TRIO změřili ve dvou turnajových systémech síly šachisté tří věkových kategorií – mladší žáci, starší žáci a dospělí.

Turnaj O pohár starosty Ostravy-Jihu přinesl šachová dramata

Starosta obvodu Martin Bednář zahajoval obě části turnaje.  Všem účastníkům popřál mnoho zdaru a zároveň vyjádřil naději, že příští rok se na účasti nepodepíšou obavy z koronaviru. Směrem k dospělým pak ještě podotkl, že v žácích už jim vyrůstají zdatné posily.

V kategorii mladších žáků zvítězil Adrian Pavlík, následovaný Tomášem Polochem a Kristiánem Kučerou. Mezi staršími žáky si nejlépe vedl Daniel Štefek, stříbro získal Denis Běhunčík, bronz pak Vít Ruibar.

Na vítěze obou kategorií čekaly pohárové trofeje. Kromě nich obdrželi ještě věcné ceny, které dostali také další medailisté a nejlépe umístěná dívka, Natálie Kováčová.

Ceny uděloval mimo jiné místostarosta Ostravy-Jihu Jan Dohnal. Ten se také odvážně pustil do partie s jedním z úspěšných juniorských hráčů a dosáhl výsledné remízy.

Odpoledne usedli k šachovnicím dospělí a brzy bylo jasné, že se schyluje k napínavé podívané. Tři nejúspěšnější hráči totiž dosáhli stejného počtu bodů. Bronzová medaile tak nebyla udělena. O stříbro se rozdělili Ladislav Ballag s Petrem Kroupou a pohár získal Michal Poloch. O jeho triumfu rozhodl odehraný vzájemný zápas. Oceněna byla také ženská účastnice Květa Borejová.

Zkrátka nepřišel nikdo ze zúčastněných. Pro všechny šachisty byly připraveny tašky s drobnými dárky.

Letošní partie jsou za námi a těšíme se na příští rok.