Ukliďme náš Jih

22/3 2022

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit ve veřejném prostoru nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky. V našem městském obvodě se do ní můžete zapojit prostřednictvím akce Ukliďme si náš Jih.

Ukliďme náš Jih

„Hlavním jarním úklidovým dnem v roce 2022 je sobota 2. dubna a my se v tento den pustíme od 9 do 12 hodin do úklidu hned ve dvou lokalitách v obvodu. Obdobně jako vloni pomůžeme zbavit nepořádku Bělský les a ruce k dílu nově přiložíme také v okolí pramene Korýtko. Na těchto dvou místech budou mít týmy radnice Ostravy-Jihu připraveny pytle, rukavice i drobné občerstvení pro dobrovolníky, kteří se budou chtít přidat. S odvozem nepořádku nám pak pomohou lidé z Technických služeb Ostrava-Jih. Předem děkuji všem, kdo pomůže, aby byl Jih zase o něco příjemnější místo,“ zve na akci Ukliďme si náš Jih starosta Martin Bednář.

Všechny informace k akci, včetně toho, kdo další a kdy se do akce v našem obvodu zapojí,  naleznete na webu: uklidmecesko.cz. Tam se můžete také přihlásit jako dobrovolník ke konkrétní úklidové skupině, nebo prostě přijďte. Sraz bude v sobotu 2. dubna od 8.45 do 9. hodin, a to na dvou místech. V Bělském lese se dobrovolníci potkají u tramvajové smyčky na ulici Svornosti (konečná tramvajové linky č. 11). Naopak ti, kteří se rozhodnou pro úklid Korýtka budou mít sraz na parkovišti nad pramenem, a to na ulici Petruškova v Zábřehu.