Únorové Jižní listy se těší na své čtenáře

1/2 2021

Také v měsíci únoru vám Jižní listy přinášejí ucelený vhled do dění v Ostravě-Jihu. Máme pro vás například potěšující informaci o dalším prvenství, které obvod získal. Víte, že jeho první letošní občánek je zároveň prvním letos narozeným Ostravanem?

Únorové Jižní listy se těší na své čtenáře

V únorovém čísle se dále dočtete o investicích, které loni zkrášlily tvář obvodu. Ty nejzajímavější z nich komentuje místostarostka Hana Tichánková. Mnoho z vás si už možná klade otázku, co musí udělat, až přijde blížící se sčítání lidu. Na tyto dotazy známe odpověď. Zrovna tak nabízíme pomoc seniorům při registraci k očkování proti koronaviru.

Našim čtenářům ukážeme nově zrekonstruované bistro v Bělském lese a zavedeme je do ZŠ a MŠ Březinova, která opět posloužila coby takzvaná nouzová škola pro děti prvoliniových zaměstnanců. Školy na Jihu nezapomínají na dobročinnost, jak vyplývá hned z několika charitativních sbírek, na nichž se podílely.

V historické rubrice si přiblížíme vydané publikace o historii našeho obvodu. Pokud jde o nový seriál s názvem Napříč Jihem, zaostřili jsme v něm na dějiny a současnost nejdůležitějších místních komunikací.

Jako vždy pro vás máme slovo starosty Martina Bednáře, informace pro seniory, přehled dění z našich škol nebo zajímavý rozhovor. Tentokrát s ostravskou kapelou Tři vykřičníky.

Pochopitelně, nechybí křížovky a pravidelný informační servis.

To vše a mnohem více se dočtete v únorových Jižních listech.

Pokud bydlíte na Jihu a únorové vydání Jižních listů nedorazí do vašich schránek do 4. února, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz

Odkaz na elektronickou verzi Jižních listů najdete na:

https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2021/rocnik-2021/Jinlistynor2021k09.pdf