Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Užijte si víkendové Slavnosti Jihu!

Poslední změna: Středa 05.06.2019 08:20

Z programu letošních Slavností městského obvodu Ostrava-Jih, které se uskuteční o víkendu 8. a 9. června na bývalém fotbalovém hřišti na ul. Svazácké vedle Vodního světa Sareza v Ostravě-Zábřehu, si vybere každý. Plejádu hudebních vystoupení, včetně Lucie Bílé,   doplní pestrý doprovodný program. Vstup na akci je zdarma.

Hlavní hvězdou slavností je tento rok zlatá slavice Lucie Bílá. Věřím, že potěší i vystoupení Xindla X, Janka Ledeckého, Lukáše Pavláska, Naty Hrychové a mladé nadějné ostravské skupiny Forever. V programu se předvedou i žáci mateřských a základních škol z našeho obvodu a místní spolky a organizace, mimo jiné Řecká obec Ostrava či Novobělské babičky. Své příznivce si jistě najde i cimbálová muzika HellBand. Chybět samozřejmě nebudou tradiční pouťové atrakce,“ zve na slavnosti starosta Martin Bednář.

Dětští návštěvníci se mohou zapojit do některého z  interaktivních programů, připraveny jsou Fit park, jízda na ponících, zorbing atd. Nejmenší děti potěší vystoupení klauna Hopsalína.

V průběhu obou dnů mohou návštěvníci vidět ukázky techniky SDH Ostrava-Zábřeh, MP Ostrava, Vodáků Moravskoslezského regionu. Dále je připravená laserová střelnice MP Ostrava, ve které si mohou zájemci vyzkoušet střelbu laserovými zbraněmi a ukázky své práce předvedou kynologický a hipologický oddíl MP Ostrava. Stanoviště bude v areálu mít rovněž radnice. V promo stanu s logem „Společně tvoříme Jih“ získají zájemci nejen informace k 4. ročníku participativního rozpočtu, ale mohou se také setkat s radními obvodu a probrat, co je zajímá.

A  pestrá bude také nabídka občerstvení: chlazené saláty z čerstvé zeleniny a ovoce, kuskus s  jarní zeleninou a s kuřecím  masem, hlívový guláš, nudle s dušenou zeleninou, smoothies nápoje, halušky se zelím a uzeným masem, párek v rohlíku, klobásy, uzená žebra na grilu, kebab, bramborové placky, domácí čerstvý chléb se škvarkovou pomazánkou, steaky z kuřecího nebo vepřového masa, sýrové odštěpky, sýry, tyrolské speciality, řecké speciality,  domácí koláče, točená zmrzlina, ledová tříšť, káva… A samozřejmě výběr nápojů k nadstandardnímu dodržování pitného režimu.

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »