Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

V sobotu 30. března zhasneme světlo na podporu kampaně Hodina Země

Poslední změna: Pátek 29.03.2019 15:08

V našem obvodu zhasne v 20:30 - 21:30 hodin radnice, světelné označení KINO LUNA 3D CINEMA EXPERIENCE a do tmy se ponoří i veřejné prostranství před kinem. Na hodinu přestane svítit také světelný transparent Restaurace K-TRIO na budově kulturního domu v Hrabůvce. Zhasne také ostravská radniční věž, a to již posedmé v historii.

Cílem kampaně Hodina Země, která se koná od roku 2007, je upozornit na vliv jednotlivců, organizací a měst na klima a životní prostředí. Hlavním tématem souvisejícím s demonstrativním zhasnutím světel nebo i spotřebičů využívajících elektrickou energii je problematika produkce skleníkových plynů pocházejících z fosilních paliv, jako hlavní příčiny klimatické změny. Jednorázové zhasnutí světla je jen projevem odhodlání změnit své návyky a zlepšit životní prostředí.
Zajímavou informací je i fakt, že v České republice se ročně veřejným osvětlením vysvítí do vesmíru, tedy do špatných směrů, elektřina za 2 miliardy korun. Světelný smog navíc negativně působí i na zdraví člověka. Více zajímavých informací najedete na webu www.hodinazeme.cz.

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »