Vánoce na Jihu začínají!

1/12 2021

Ráno jsme otevřeli první okénko Adventního kalendáře s dárky na https://www.kulturajih.cz/, v podvečer se náš obvod naplno rozzáří vánoční výzdobou a náměstí Ostrava-Jih rozezní první z vánočních koncertů.

Vánoce na Jihu začínají!
Aktuální protiepidemická opatření bohužel neumožňují konat připravené vánoční trhy s každodenním programem, jsme proto rádi, že se přihlásili farmářští prodejci ze Slezského rynku. Nakoupit u nich můžete denně od 10 hodin do 18 hodin a cestou se zastavit u Minizoo s ovečkami, kozičkami, lamou, oslíkem a od 17. do 23. 12 dokonce s velbloudem.
Určitě potěší i bezmála padesátka nádherně nazdobených vánočních stromečků, za které děkujeme našim základním a mateřským školám.
Pro naladění na vánoční notu připravila radnice na Náměstí Ostrava-Jih alespoň čtyři koncerty. Právě kvůli možnosti jejich konání v souladu s platnými pravidly návštěvy akce bylo nutno náměstí dočasně oplotit. Dnes od 17 hodin vystoupí Vladimír Hron s pěveckým sborem Permoník. V neděli 5. 12. se můžete těšit na Mikuláše s čertem a andělem, neděli 12. 12. zazpívá Dalibor Gondík s jeho dixielandem a poslední adventní neděli 19. 12. vystoupí pěvecký soubor Add Gospel Přerov.
Náměstí Ostrava-Jih bude stále průchozí, s výjimkou doby konání akcí, kdy bude třeba vždy od 16.00 do 18.30 hodin vstupovat bránou s kontrolou osvědčení. Na náměstí je rovněž zakázána konzumace jídla a nápojů. Tato opatření nikoho netěší, ale při jejich respektování budeme moci prožít Vánoce na Jihu alespoň takto společně a hlavně ve zdraví.