Vánoční nadílka v Senior Expresu Jih!!!

23/12 2020

Na naše starší spoluobčany, kteří využili služby Senior EXPRESU Jih!!! v pondělí 21. 12. 2020, čekalo překvapení v podobě vánočního dárku od radnice.

Balíčky s hrníčkem a čajem rozdávali řidiči ve všech pěti vozech v průběhu celého dne. Paní Zdence jej předala spolu s přáním všeho dobrého do nového roku místostarostka Markéta Langrová.

Vánoční nadílka v Senior Expresu Jih!!!

Před nastoupením došlo i na krátké popovídání. „Jsem ráda, že služba, kterou jsme v roce 2017 zavedly, opravdu pomáhá a naši senioři jsou s ní spokojeni. Poděkování, jak paní Zdenka uvedla, patří jak radnici, tak provozovateli. Lidé chválili řidiče, ale i paní dispečerku za vstřícnost a ochotu ve všech směrech, a ta celková spokojenost nás samozřejmě moc těší,“ hodnotila místostarostka Markéta Langrová, která za zavedením zvýhodněné dopravy pro seniory z Jihu stála.

Služba je učena lidem starším 77 let. Těch žije na území obvodu přes 5000, z toho si již dva tisíce vyřídili průkazku a průběžně službu, poskytovanou pěti vozy, využívají.  Cestující platí 25 Kč za jednu cestu kdekoli v rámci celé Ostravy, radnice za dobu provozu doplatila ze svého rozpočtu cestovné ve výši téměř 9,5 milionů korun.