Už tuto neděli se rozsvítí první vánoční strom v obvodu

26/11 2012

Zhruba na šest set tisíc korun přijde letošní vánoční výzdoba na území obvodu Ostrava-Jih.

Už tuto neděli se rozsvítí první vánoční strom v obvodu

Ozdoby jsou instalovány na stejných místech jako vloni - ul. Horní a Dr. Martínka (v okolí kruhového objezdu), ul. Výškovická v okolí nákupního střediska Kotva, Kina Luna a kostela Sv. Ducha, dále ve Výškovicích kolem nákupního střediska Odra. Vánoční stromy se každoročně stavějí stromy na náměstí SNP v Zábřehu, u kulturního střediska K-TRIO v Hrabůvce a na nedalekém kruhovém objezdu. Zdobí se vrostlé stromy u radnice, na náměstí Gen. Svobody v Zábřehu a ve Výškovicích na Husarově ulici a u nákupního střediska Odra.

Vánoční výzdoba včetně budovy radnice bude rozsvícena na první adventní neděli 2. prosince, v tento den v 16.15 hodin na náměstí SNP v Zábřehu starosta slavnostně rozsvítí dvanáctimetrový strom, jehož výzdoba je jiná než v minulých letech. Největšími lákadly programu, který začne už ve 14 hodin, jsou bubenické vánoční koledy. Připraven bude vánoční jarmark, výtvarné dílny pro děti a pestrý kulturní program na náměstí před Domem kultury Akord. Vánoční atmosféru podtrhnou dětské folklórní soubory Salicháček a Hlubinka. Publikum rozehřejí bubeníci z Jumping Drums, kteří zahrají tradiční koledy v netradičním aranžmá. Další kapelou na rozehřátí bude mladá nadějná pop-rocková parta Dolls In The Factory, která zaujala v mnoha soutěžích kapel. Zajímavou zahraniční návštěvou bude ruský Děda Mráz, který v Klubu Akord zábavném pořadu přiblíží ostravským dětem Vánoce a zvyky z jiné země.

V době od 15 do 17 hodin dojde k uzavření Čujkovovy ulice na náměstí SNP. Omezení dopravy se týká osobních vozidel, autobusy MHD budou místem projíždět. Tato úprava je z důvodu zajištění bezpečnosti návštěvníků vánočního jarmarku a také proto, aby lidé mohli korzovat mezi oběma částmi náměstí. Řidiči budou na omezení dopravy upozorněni dočasným dopravním značením s vyznačením objízdných tras.

Na druhou adventní neděli 9. prosince v 16.15 hodin pak bude slavnostně rozsvícen vánoční strom u kulturního střediska K-TRIO v Hrabůvce v rámci akce Mikulášská neděle. Také tady bude současně probíhat vánoční jarmark s bohatým doprovodným programem.