VŠB-TUO připravuje další ročník Zlaté a Diamantové promoce

23/2 2021

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava letos organizuje další ročník Zlaté a Diamantové promoce, tentokrát absolventů ročníku 1961 a 1971. Akce se uskuteční v pátek 17. září 2021 v aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě.

VŠB-TUO připravuje další ročník Zlaté a Diamantové promoce

Absolventi si připomenou svá studentská léta a podívají se, jak se za posledních 50 (resp. 60) let univerzita proměnila. „To nejdůležitější ale je, že se setkají se svými bývalými spolužáky a společně oslaví krásné, zlaté nebo diamantové, jubileum,“ říká rektor univerzity Václav Snášel.

U příležitosti Zlaté a Diamantové promoce proto univerzita hledá své absolventy. Z předchozích ročníků máme zkušenosti, že mnoho našich absolventů žije právě v obvodu Ostrava-Jih. Pokud jste absolvovali VŠB – Technickou univerzitu Ostrava v roce 1961 nebo 1971, nebo někoho, kdo absolvoval v těchto letech, znáte, ozvěte se nám na e-mail alumni@vsb.cz nebo na telefon +420 731 140 446. I přes současnou situaci věříme, že se s Vámi setkáme ve zdraví a hojném počtu.

Ve stejný den jako Zlatá a Diamantová promoce se koná také Stopa absolventa, jejíž tradice sahá do roku 2014. Na Chodníku slávy najdete stopy Jana Světlíka, Karla Mazance, Petra Horyla, Josefa Aldorfa, Jana Schenka, Miroslava Štěpána a Miroslava Mohyly. Absolvent, jehož stopu odlejí slévači na Chodník slávy před rektorátem v září 2021, bude odtajněn letos na jaře.

Akce proběhne, pokud to umožní protiepidemiologické podmínky.