Vyšlo březnové číslo Jižních listů

7/3 2022

V rozšířeném vydání březnových Jižních listů opět najdete mnoho podnětných informací z našeho obvodu. Ty se týkají například oblasti školství, investic, ale také dobročinnosti. 

Vyšlo březnové číslo Jižních listů

Hlavním tématem aktuálního čísla jsou zápisy do prvních tříd základních škol, které proběhnou 4. a 5. dubna 2022. Žádná škola se přitom neobejde bez učebnic a knih, navíc březen je vnímán jako měsíc knih či čtenářů, a proto jsme se také vydali za Petrou Šimonovou z Knihovny města Ostravy. V dalším rozhovoru jsme se zaměřili na investice v obvodu. O této oblasti rozmlouvali místostarostové Hana Tichánková, Jan Dohnal a Otakar Šimík.  

Hojně diskutovaným tématem je také parkovaní. Pokud chcete přispět k tomu, aby se aktuální situace zlepšila, můžete mimo jiné vyplnit tento dotazník: https://1url.cz/BKnik.

Nechybí ani pozvánky na kulturně-společenské akce. Zmínit můžeme například ples obvodu, který se koná 25. března, akci Ukliďme náš Jih, která je naplánována na 2. dubna, respektive na Slavnosti Jihu. Ty se uskuteční 18. a 19. června, přičemž předprodej na tuto akci už byl zahájen. Volné vstupenky si v pokladnách K-Trio, kulturního domu Akord či v Informačním centru INFO JIH!!! na ulici Horní v Hrabůvce mohou vyzvednout i ti, kteří mají vstup zdarma, a to děti do 120 cm výšky v doprovodu dospělé osoby i lidé od 65 let či držitelé průkazu TP/ZTP a ZTP/P, včetně doprovodu.

A právě na Slavnostech Jihu budou oceněny Osobnosti Jihu, což je další ze zásadních témat březnových Jižních listů.

Blíží se také splatnost poplatků ze psů, a proto jsme se věnovali i tomuto tématu.

Mozkové závity jako tradičně můžete protáhnout u křížovky, sudoku nebo doplňovačky.

A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a březnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 9. března, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2022