Vyšlo srpnové číslo Jižních listů

4/8 2022

Srpnové vydání Jižních listů opět nabízí mnoho inspirujících informací, které rekapitulují dění v našem obvodě. Pro titulní stranu jsme tentokrát zvolili letničkový záhon na ulici Cholevova.

Vyšlo srpnové číslo Jižních listů

Můžete si přečíst rozhovor o tom, jak se na Jihu žije, jak se obvod v poslední době změnil, co mu schází a jak obvod ještě vylepšit. Hlavně o těchto tématech diskutovali starosta Martin Bednář a místostarostové Dagmar Hrabovská a Jan Dohnal.

 Jih žije – a pořád se v něm něco děje! Obrazově a zároveň slovně mapujeme mnoho proběhlých akcí, jako například Slavnosti Jihu, Léto na kole, Pes přítel na Jihu, Hurá k rybníkům nebo Promenáda v Jubilejní kolonii. 

Představujeme rovněž akce, které se v nejbližších dnech a týdnech uskuteční. Zmínit můžeme mimo jiné Den městských obvodů s IZS (6. srpna, Integrované výjezdové centrum Ostrava-Jih, ulice Kaminského), Folklor bez hranic (16. srpna, Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce), Kinematograf bratří Čadíků (od 17. do 20. srpna, Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce), Road Circus (3. září, ulice Horní, mezi Dubinou a Bělským Lesem), Kolečko spojuje (28. srpna, Inline park SAREZA, ulice U Cementárny).

Připomínáme také dvě významná výročí našich obyvatel. Sto let 24. července oslavila Ludmila Hlisnikovská a zlatá svatba obohatila život manželů Půčkových.

A zajímá vás, jaké nápady jste letos přihlásili do participativního rozpočtu? I to se dočtete v srpnových Jižních listech…

S bývalým hokejistou a současným sportovním manažerem HC Ridera Vítkovice Romanem Šimíčkem jsme zase hovořili o tématech, která často bývají v rozhovorech se sportovci opomenuta. 

O protažení mozkových závitů se pak postarají křížovka, sudoku nebo doplňovačka.

A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a srpnové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 8. srpna, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2022.