Vyšly listopadové Jižní listy

4/11 2021

Listopadové vydání Jižních listů opět přináší mnoho informací, které z různých úhlů pohledů nahlížejí na náš obvod. 

Vyšly listopadové Jižní listy

Právě probíhá hlasování v rámci participativního rozpočtu (www.nashjih.cz), takže jsme pro vás ještě jednou zrekapitulovali, pro které projekty můžete letos hlasovat.

V obsáhlém rozhovoru se také dočtete o tom, co vše má na starosti odbor majetkový.

V pondělí začalo období zimní údržby, takže se věnujeme tomuto tématu. Stejně jako aktuálním opravám chodníků.  

Výraznou pozornost letošního desátého čísla Jižních listů si vysloužily také vánoční trhy, přičemž přinášíme i podrobnosti o programu, který bude v rámci těchto trhů na Náměstí Ostravy-Jih probíhat. Dozvíte se rovněž i to, jaká sváteční výzdoba se v obvodě plánuje.

Rovněž jsme se zaměřili na kontroly obecních bytů a příznivce fotbalového Baníku Ostrava zase jistě potěší rozhovor s majitelem klubu Václavem Brabcem. V této souvislosti můžeme zmínit fakt, že aktuálně probíhá soutěž o knihu Milan Baroš – Opravdová legenda. Podrobnosti se dozvíte na facebookovém profilu městského obvodu Ostrava-Jih: https://www.facebook.com/mob.ovajih/

V neposlední řadě jsme se ohlédli za akcemi, které v minulých týdnech obohatily společenské dění na Jihu. Konkrétně se jednalo o Svatováclavské slavnosti piva, Běh pro Štěpána či Jih žije vínem…

Jako obvykle si můžete vyzkoušet, jak máte bystrou mysl, k čemuž jsou určeny křížovka či sudoku. 

A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a listopadové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 5. listopadu, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2021