Vyšly první Jižní listy roku 2022

6/1 2022

Lednové vydání Jižních listů je opět plné informací o dění v našem obvodě. Stěžejním tématem prvního letošního čísla je představení rozpočtu pro rok 2022. Zároveň jsme se ohlédli za tím, co nás potkalo v roce 2021, a to včetně úspěšných prosincových akcí Adventní kalendář aneb Společné Vánoce na Jihu. Nabízíme zajímavý rozhovor s Michaelou Niké Vopaleckou ze Zábřehu, která studuje hudbu ve Spojených státech, konkrétně v Bostonu na Berklee College of Music. Pozornost si zaslouží také fakt, že v prosinci hned čtyři Jižané oslavili 100 let.

Vyšly první Jižní listy roku 2022

Zároveň se dočtete o tom, že Ježíšek z radnice loni naděloval na mnoha místech.

A kronikář obvodu zahájil nový seriál Historický dvojlist, přičemž v prvním díle se zaměřil na nejstarší hostince v Zábřehu.
Jako obvykle si můžete vyzkoušet, jak máte bystrou mysl, k čemuž jsou určeny křížovka, přesmyčka či sudoku.  A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a lednové vydání Jižních listů do vašich schránek ještě nedorazilo, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronickou verzi lednových Jižních listů najdete zde:  https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2022/rocnik-2022/Jinlistyleden2022web.pdf