Vyšly zářijové Jižní listy

3/9 2021

Zářijové číslo Jižních listů opět přináší spoustu podnětných informací, které se vztahují k dění v našem obvodě.  

Vyšly zářijové Jižní listy

Dozvíte se mimo jiné, jaké projekty, které přispívají ke zvelebení Jihu, nedávno byly dokončeny. Připravili jsme i text, který se týká aktuálních oprav obecních domů a bytů.  

Zjistíte, co všechno má na starosti právní odbor, a podíváme se za prací městské policie.

Z řady akcí, které v září můžete navštívit, dostane prostor adrenalinová podívaná Road Circus (18. září, ulice Horní mezi Dubinou a Bělským Lesem) a den otevřených dveří, který se koná 25. září v objektu V Zálomu 1, kde se budou prezentovat všechny subjekty, které v této budově spravované městským obvodem sídlí.

Věnujeme se i úspěchům v oblasti školství, a to projektu Prázdniny na Jihu, který získal ocenění v soutěži o Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2021. A přinášíme i článek o dvou ředitelkách mateřských škol, které obdržely Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 1. stupně za příkladnou činnost

V historickém okénku se opět podíváme do Jubilejní kolonie, a ti, kteří chtějí protáhnout mozkové závity, jistě uvítají křížovku, sudoku nebo přesmyčku.

A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a zářijové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do 8. září, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2021