Vyšly zářijové Jižní listy

7/9 2022

Tradičně nabízí přehled toho, co se v našem obvodu událo i co se v nejbližších dnech a týdnech chystá.

Vyšly zářijové Jižní listy

Pozornost je věnována  výsledkům výzkumu potřeb a spokojenosti obyvatel našeho  obvodu ve všech klíčových oblastech života i investicím a projektům, které probíhají nebo dospěly do zdárného finiše. Jedná se o opravy chodníků na mnoha místech v obvodě, vylepšení tramvajových úseků, budování parkoviště (mezi ulicemi Jugoslavská a Tylova) či projekt Replace spočívající v odstranění zastaralých a nefunkčních betonových či asfaltových ploch.

Samozřejmě nechybí informace k volbám do obecních zastupitelstev, odhalíme první zajímavosti z vánočního programu, včetně ohňostroje, a prozradíme vítěze soutěže Strom roku na Jihu.

Představujeme také akce, které se v nejbližších dnech a týdnech budou konat: Svatováclavské slavnosti piva (27. a 28. září., okolí Zámku Zábřeh), Festival dřeva/Den v lese (10. září v Bělském lese), Jih žije vínem (17. září, Náměstí Ostrava-Jih), Cyklosvětluška (10. září, u Akordu), Čaj o páté (10. září na Náměstí Generála Svobody), Bambifest (10. a 11. září u Starobělské Koliby).

Zároveň se obrazem i slovně vracíme k akcím, které už tisíce rodin potěšily: Den městských obvodů s IZS, Kinematograf bratří Čadíků nebo Folklor bez hranic.

Začíst se můžete rovněž do rozhovoru s místním patriotem Josefem Juřeníkem, Seniorem roku 2021.

Ti, kteří chtějí protáhnout mozkové závity, se zase mohou pustit do luštění křížovky, sudoku nebo doplňovačky. A to pořád není vše…

Pokud bydlíte na Jihu a zářijové vydání Jižních listů do vašich schránek nedorazí do dnešního  7. září, prosíme o upozornění na redakční e-mail: jizni.listy@ovajih.cz,  ať můžeme u distributora, kterým je Česká pošta, zajistit nápravu.

Elektronické verze Jižních listů najdete na: https://ovajih.ostrava.cz/cs/o-jihu/jizni-listy/rocnik-2022