Oprava podchodu u Dřevoprodeje začne příští rok

12/10 2020

Nevábně vyhlížející stavba poblíž Místecké ulice se konečně dočká celkové opravy nosné části, povrchové úpravy a nového moderního osvětlení. Přibude rovněž kamerový systém, který má zvýšit bezpečnost procházejících chodců. Rekonstrukční práce se dotknou i přilehlého prostoru. Práce začnou příští rok v říjnu.

Oprava podchodu u Dřevoprodeje začne příští rok

Opraveny budou také autobusové zastávky ve směru na centrum Ostravy i Frýdek-Místek.Opravami projdou taktéž přilehlé chodníky a přístřešky těchto zastávek, kam budou nainstalovány plošiny pro vozíčkáře a pasažéry se zdravotním postižením.

Ani tím však výčet prací u Dřevoprodeje nekončí. Rozšíření a opravy zvelebí také tramvajové zastávky v obou směrech. I zde se modernizace týká rovněž přístřešků a chodníků.

Podchod, stejně jako prostranství okolo něj, získá důstojný vzhled a nabídne větší bezpečí a komfort svým uživatelům. Rekonstrukce, která si vyžádá zhruba 55 milionů korun bez DPH, by měla začít v říjnu 2021 a skončit o rok později, v říjnu 2022. Jejím investorem je Statutární město Ostrava.