Žáci z Jihu si prohlédnou interaktivní protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN

11/2 2020

Nevšední a drsná expozice na kolech zastaví na nádraží v Ostravě-Svinově, kde zážitkovou a populárně vzdělávací formou seznámí návštěvníky s riziky okolo užívání drog. Při průchodu vlakovými vagóny se žáci základních škol ocitnou ve věrných kulisách narkomanského doupěte, nemocniční ambulance, nebo vězeňské cely. Zároveň budou svědky dopravní nehody způsobené vlivem drogy a dolehnou na ně její závažné následky…

Žáci z Jihu si prohlédnou interaktivní protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN

Unikátní projekt na kolejích se ve dnech 11. a 12. 3 otevře právě pro žáky základních škol našeho obvodu. Přistavení vlaku a jeho zpřístupnění proběhne od 8:00 do 19:30 hodin. Začátek poslední prohlídky je v 18:00 hodin. Celé dva dny prohlídek hradí radnice obvodu. V dopoledních hodinách je zajištěna prohlídka pro školní třídy škol našeho obvodu s pedagogickým dozorem a v odpoledních hodinách je vlak určen pro naše žáky jednotlivce v doprovodu rodičů.

Cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech smyslů zapůsobit na ty, kdo vstoupí dovnitř. Autoři projektu chtějí, aby každý z návštěvníků získal inspiraci k pozitivním životním volbám. Součástí interaktivní prohlídky je také anonymní sběr dat, která mohou samosprávy použít při tvorbě protidrogové politiky.

REVOLUTION TRAIN, který vyráží z domovského nádraží v Praze Dejvicích, křižuje Českou republiku i některé sousední země od roku 2016.

Bližší informace najdete na http://www.revolutiontrain.cz/v2/