Žáci základních škol z Jihu změřili své síly

28/3 2019

Již 3. ročník atletických přeborů dětí je úspěšně za námi. Tradiční závody žáků osmých a devátých tříd ze základních škol Ostravy-Jihu se konaly 20. března v Atletické hale města Ostravy a pyšnily se rekordní účastí jedenácti škol.

Bujará atmosféra, kterou vytvořily přes dvě stovky žáků, burcovala závodníky ke skvělým výkonům. Sportovci porovnali své síly v šesti disciplínách – běhu na 60 a 600 metrů, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí a tradiční štafetě na 4x200 metrů. Oceněny byly jak individuální, tak týmové výkony. Odměnou pro vítěze byly poháry a medaile, které předával starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář, ředitel ZŠ B. Dvorského Miloš Kosík a všemi očekávaná atletická hvězda. Byla jí bývalá československá reprezentantka, jejíž hlavní disciplínou byl běh na 400 metrů, Taťána Kocembová provdaná Netoličková. Ta dorazila v doprovodu své dcery, Jany Slaninové, rovněž úspěšné české reprezentantky. Setkání s těmito dvěma hvězdami bylo pro všechny opravdovým zážitkem.

Na závěr je nutné vyslovit velké díky Atletickému klubu SSK Vítkovice, ZŠ B. Dvorského za uspořádání těchto soutěží a městskému obvodu Ostrava-Jih za finanční podporu akce. Otázkou už jen zůstává, na kterého z úspěšných českých atletů se můžeme těšit příští rok.