Žáci ze ZŠ V. Košaře odprezentovali na radnici sáčkovou kampaň!

30/6 2021

Radnice našeho obvodu se zahalila do ekologického hávu. Žáci ze ZŠ V. Košaře na Dubině totiž ve čtvrtek 24. června představili místostarostce Dagmar Hrabovské sáčkovou kampaň, kterou ve škole odstartovali. Ta spadá pod projekt Aktivní občanství v globálních souvislostech.

Žáci ze ZŠ V. Košaře odprezentovali na radnici sáčkovou kampaň!

„Výhodou sáčků ze záclon je, že šetří vodu, energii, životní prostředí, zdraví i život zvířat a také další suroviny, které tak mohou zůstat v přírodě,“ zaznělo během prezentace.

Místostarostka Dagmar Hrabovská přístup školáků velmi ocenila. „Mám velkou radost, že jste se jako jediná škola v Ostravě zapojili do projektu Aktivní občanství v globálních souvislostech a zároveň bych vám chtěla poděkovat za perfektní prezentaci,“ uvedla Hrabovská. Ta následně žákům předala dárkový balíček. Školáci jí a vedoucí odboru školství a kultury Gabriele Vasialidis Tóth zase na oplátku věnovali ručně dělané plátěné tašky.

Žáci také místostarostce prozradili, jaké zkušenosti si odnesli z toho, když před obchody nabízeli sáčky občanům. „Podařilo se nám rozdat 140 sáčků,“ zmínila Miroslava Langrová, jež společně s Markétou Boucnou a Petrou Brožovou za pedagogický sbor celou kampaň zaštiťovala.

Po prezentaci se rozproudila podnětná debata, ze které vyplynul jeden inspirující nápad. Pro příští školní rok se tak rýsuje ještě výraznější mezigenerační propojení. Na ekoaktivitách ZŠ V. Košaře by se mohli podílet i senioři.  „Určitě by to byla příjemná spolupráce. Senioři by nám mohli pomoci například se šitím tašek,“ zakončila Miroslava Langrová.

Sáčková kampaň ovšem není jedinou aktivitou, díky které se ZŠ V. Košaře snaží přispět k lepšímu stavu naší planety. Už čtyři roky je mimo jiné začleněna do projektu Ekoškola.