Začíná oprava Plzeňské ulice

17/10 2022

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí v pondělí opravu Plzeňské ulice, která je jako silnice I/58 jednou z nejfrekventovanějších ulic v Ostravě. Cílem rekonstrukce je výměna stávajícího asfaltového souvrství a podkladních vrstev vozovky. Větší zásah ŘSD ČR je nezbytný z důvodu nevyhovujícího stavu zmíněných částí silnice I/58, který je dán stářím a vysokou intenzitou dopravy. Řidiči tam musí počítat s dopravními komplikacemi, dopravu budou kyvadlově řídit semafory. Oprava bude stát bez DPH 34,6 milionu korun a její první etapa potrvá do konce listopadu.

Začíná oprava Plzeňské ulice

Opravovat se bude zhruba dvoukilometrový úsek silnice od odbočky do Staré Bělé a sjezdu k Lidlu v Bělském Lese až skoro po světelnou křižovatku v Nové Bělé. Do konce listopadu se bude dělat první etapa rekonstrukce, opravovat se bude jižní polovina uvedeného úseku.

Zůstane tam zachovaný obousměrný provoz jedním pruhem. „Jedinou změnou pro řidiče bude kyvadlový režim dopravy řízené semafory. Druhá etapa začne v závislosti na jarních klimatických podmínkách, odhad vychází na duben 2023,“ uvedl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal.

Zhotovitelem je společnost Eurovia CS, která mezi šesti firmami v soutěži nabídla nejnižší cenu a nejkratší dobu realizace. „Cílem připravované rekonstrukce Plzeňské ulice v Ostravě je výměna stávajícího asfaltového souvrství a podkladních vrstev vozovky. Větší zásah ŘSD je nezbytný z důvodu nevyhovujícího stavu zmíněných částí silnice I/58, který je dán stářím a vysokou intenzitou dopravy,“ uvedl Mazal.

Silnice I/58 vede z Ostravy do Mošnova a dál do Příbora či Kopřivnice. Patří mezi hlavní silnice vedoucí z Ostravy jižním směrem až do rekreační oblasti Beskyd. Stěžejní je pro ostravské mezinárodní letiště v Mošnově i tamní průmyslovou zónu. ŘSD tento týden zahájilo stavbu obchvatu Mošnova za téměř 369 milionů korun.