Zapojili jsme se do akce Ukliďme Česko

12/4 2021
V sobotu 10. dubna 2021 dopoledne jsme uklízeli ve třech lokalitách obvodu, a to v  Bělském lese, v okolí Korýtka i cyklostezky směrem ze Zábřehu na Polanku. Lidé z radnice spolu s dobrovolníky a hasiči SDH Ostrava-Zábřeh naplnili odpadem téměř 300 pytlů, další velké nálezy se hromadily vedle nich. Odvoz zhruba 4500 kg odpadků všeho druhu zajistily Technické služby Ostrava-Jih.
Zapojili jsme se do akce Ukliďme Česko

"Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a v rámci akce Ukliďme náš Jih zbavili okolí množství odpadu. Je jasné, že jakékoli nasazení nepomůže, dokud všichni nepochopí, že to nejmenší, co můžeme dělat každý za sebe každý den, je prostě odkládat odpad tam, kam patří do koše, do kontejneru, do sběrného dvora. Pomůžeme tím přírodě i sobě," konstatoval při ukončení akce starosta Martin Bednář.

 

Odpadkové naleziště bylo vskutku pestré. V přírodě lidé „odložili“ hromady plastových lahví, pneumatik, kusů nábytku, zavařovací sklenice, deky, oblečení, nafukovací matrace, koberce, batohy, stavební materiál, rozbité sklo, ale i funkční nádobí. Nechyběly kusy lednice, pračky či televize.