Běžci skončili na Plzenské

Ostravský běžecký pohár

Běřci končili na Plzeňské

Atletický klub SSK Vítkovice uspořádal v letošním roce už VI. ročník "Ostravského běžeckého poháru mládeže" - Memoriál Vlastimila Vaculy a Jana Kebrleho. Tento pohár se skládá z 8-mi běžeckých závodů uspořádaných na různých místech města Ostravy . Závody jsou volně přístupné všem žákům, žačkám ostravských i mimo ostravských škol, členům všech sportovních oddílů a klubů, bez rozdílu druhu sportu, který provozují. Závody nabízí dětem a mládeži příležitost k prospěšnému využití svého volného času s tím, že systém soutěže nabízí všem účastníkům srovnání se svými soupeři v průběhu celého roku a vyzývá je k pravidelné, dobrovolné, sportovní přípravě na jednotlivé závody. Ostravský běžecký pohár mládeže se stal nedílnou součástí sportovní termínové listiny v Ostravě nejen pro atlety, ale i pro cyklisty, triatlonisty, hokejisty atd.
Závody jsou svým náborovým charakterem zásobárnou pro atletické družstva SSK Vítkovice, které patří dlouhodobě k nejlepším v rámci České republiky. V letošním roce získaly družstva juniorů a starších žaček tituly Mistrů ČR, juniorky získaly 2.místo, dorostenky 3.místo a dorostenci 5.místo. Junioři se umístili v A skupině Poháru mistrů evropských zemí, pořadané 18.září 2004 v Ostravě, na 4.místě. Juniorky ve skupině C vybojovaly 2.místo. Na vynikající výsledky mládežnických družstev navázalo extraligové družstvo mužů ziskem historické medaile, kdy ve finále vybojovali 3.místo.