Atletický Mikulášský trojboj

MIKULÁŠSKÝ TROJBOJ 2004.

Tradiční atletické závody pro žáky 5. a 6.tříd základních škol Městského obvodu Ostrava-Jih uspořádali ve spolupráci s Atletickým klubem SSK Vítkovice učitelé Tv a trenéři ZŠ Srbská. Závodů se zúčastnilo 165 žáků a žákyň deseti základních škol.
Mikulášský trojboj se skládá z běhu na 30m, skoku dalekého a hodu medicimbalem 2kg.
Běh na 30m a skok daleký se uskutečnil na "atletické chodbě" pokryté umělým povrchem, kde je také zakrývací doskočiště pro skok daleký. Hod medicimbalem proběhl v tělocvičně.
Celkové pořadí Mikulášského trojboje je stanoveno součtem umístění v jednotlivých disciplínách a tím je zdůrazněna všestrannost účastníků závodů. Vítěz soutěže žáků 5.tř., Tomáš Šafranec, Kosmonautů 15, zvítězil v běhu na 30m(4,64), v hodu medicimbalem (7,21m) a 3.místem ve skoku dalekém prokázal svou všestrannost a získal nejnižší součet umístění ze všech účastníků Mikulášského trojboje.
Dvě vítězství (30m 4,69s - dálka 388cm) vybojovala Veronika Badalová z 6.tř. ZŠ Kosmonautů 15 a celkově se umístila na 3.místě.
Ani vítězství ve dvou disciplínách (30m 4,47s - dálka 430cm) nestačily Bui Cai Cuongovi ze 6.tř. ZŠ V Zálomu na umístění mezi prvními třemi ve své kategorii a celkově skončil na 6.místě.
Nejlepší tři v každé kategorii byli pořadateli odměněni diplomy a čertovskými sladkostmi.