Atletika na Srbské

Atletika na ZŠ Srbská

Na základě návrhu Českého atletického svazu a z rozhodnutí MŠMT ČR byla naše škola v tomto školním roce zařazena do sítě základních škol s rozšířenou výukou tělesné výchovy pro atletiku - získali jsme statut školy se sportovními třídami.
Na sportovní talenty především atlety se však zaměřujeme již od roku 1992 a za tu dobu byly postupně ve školy vytvořeny výborné podmínky pro jejich přípravu. Disponujeme dvěma tělocvičnami, posilovnou, hřištěm a hlavně krytou japexovou dráhou s doskočištěm pro skok daleký, kterou se můžeme pochlubit jako jediná ostravská základní škola. Budova naší školy je situována na pokraji Bělského lesa, což umožňuje v průběhu celého školního roku využívat pro tělesnou výchovu výhodných přírodních podmínek.
Tradičně jsme pořadateli Atletické ligy ostravských škol "ALOŠ", ale i jiných atletických soutěží, především pro děti z městského obvodu Ostrava - Jih. Úzce spolupracujeme s atletickým klubem SSK Vítkovice, jehož trenéři se rovněž podílejí na sportovní výchově našich žáků.
Každoročně se zúčastňujeme okresních, regionálních, republikových a ti nejlepší i mezinárodních soutěží jednotlivců i družstev. O úspěších a vítězstvích vypovídá celá řada pohárů vystavených ve vestibulu školy.
Za poslední dobu je třeba vyzdvihnout mimořádné atletické úspěchy naší žákyně současného devátého ročníku Kateřiny Cachové, která již od šestého ročníku patří mezi nejlepší atletky. Již v kategorii mladších žákyň vítězila v jednom závodě za druhým, co závod, to osobní rekord. V letošním roce se stala mistryní České republiky v sedmiboji starších žákyň ( 100m př, 150m, výška, koule, dálka, oštěp a 800m ), dvě zlaté medaile získala jako členka vítězných štafet na 4x60m a 3x300m, zvítězila na mezistátním utkání žáků České republiky a Slovenska ve skoku dalekém výkonem 5,57m a svými výkony přispěla k vítězství družstva SSK Vítkovice ve finále České republiky.
Děkujeme Katce za vzornou reprezentaci i propagaci naší školy, ostatním atletům přejeme hodně sportovních úspěchů a zájemcům o sport nejen z Ostravy - Jihu vzkazujeme : "Přijďte mezi nás, i z vás mohou být mistři".