Vepříci vyhráli turnaj

V hale se radovali Vepříci

Už po šesté se konal v době vánočních prázdnin školáků halový fotbalový turnaj Školské fotbalové ligy "O pohár primátora města Ostravy". Tentokrát bylo datum stanoveno na 28. a 29. prosince 2004 v hale Sareza v Porubě.
A primátor Aleš Zedník přišel pozdravit kluky 28. 12. ráno při zahájení turnaje. Doprovázel ho náměstek primátora Vít Ruprich, místostarosta MO Ostrava-Jih Karel Gavenda, koordinátorka prevence kriminality MO Ostrava-Jih Sylva Sládečková a ředitel ŠFL Vladimír Mokrohajský.
Mužstva byla rozdělena do čtyř skupin, které se objevovaly v hale postupně. Nejdřív své zápasy odehrála jedna skupina a po ní následovala další. Nebyl tak třeba velký počet šaten a kluci nebyli nuceni být v hale od rána do večera. Jako první nastoupili na palubovku Ještěři a Krabi. Jejich souboj skončil 1:1. V této skupině byly i rekordní výsledky, když Jestřábi porazili Koníky 12:0 a Ještěři ještě gól přidali a zvítězili nad Koníky 13:0.
Po čtyřiceti utkáních bylo na druhý den rozhodnuto, že se v semifinále utkají vítězové skupin: Ještěři - Medvědi 3:1 a v druhém semifinále Vepříci - Pumy 2:1. V souboji o třetí místo porazili Medvědi Pumy 1:0 a finále Vepříci - Ještěři skončilo výsledkem 5:3. Všechna medailová umístění patřila tentokrát školám z obvodu Ostrava-Jih.
Při slavnostním vyhlašování výsledků předal Vladimír Mokrohajský cenu pro nejlepšího střelce Zdeňku Koniášovi z Ještěrů za 9 gólů. Poháry za 3. a 2. místo předali Lenka Bordovská a Petr Daněk ze společnosti PRO-AM a primátorův pohár předal šťastným vítězům náměstek primátora Vít Ruprich.
Turnaj se obešel bez zranění, hráči dodržovali stanovený harmonogram, byla to zkrátka vydařená akce.