3E Projekt začne stavět nové Obchodní centrum Odra ve Výškovicích

12. 8. 2016 Obyvatelé Ostravy-Výškovic i okolí se nejpozději v roce 2018 dočkají nového obchodního centra, které nahradí loni zbourané a již nevyhovující Obchodní centrum Odra.

„V těchto dnech konečně nabylo rozhodnutí o stavebním povolení právní moci,“ řekl ředitel správy majetku společnosti 3E Projekt Martin Výtisk. Právě 3E Projekt je investorem celé stavby.

OC Odra nebude kopírovat podobu a filozofii nových obchodních center v Ostravě. „Těší mne, že tato lokalita opět plnohodnotně ožije a zpřístupní občanům především služby a provozovny, které potřebují, například lékárnu, prodejnu potravin, kadeřnictví, květinářství či restauraci,“ vítá záměr společnosti starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

Původní projekt na stavbu Odry se v minulých letech změnil – z bezmála půlmiliardové investice je nyní polovina. „Ekonomika v Ostravě se změnila, původní velký projekt jsme přehodnotili, v současné době bychom nesehnali tolik zajímavých nájemců,“ uvedl Martin Výtisk.

Upozornil, že stavba nebude jednoduchá. „Budeme stavět na sídlišti, kde je mimo jiné trafostanice a také předávací teplovodní stanice – čekají nás jednání, jak a kdy tyto distribuční kanály budeme moci přeložit,“ uvedl Výtisk. Dodal, že podle současných odhadů by se mohli obyvatelé Výškovic a okolí dočkat otevření nového obchodního centra v roce 2018.

3E Projekt plánuje, že v centru umístní také svou vlastní restauraci. „Máme řetězec pivnic Šatlava, ale v Odře by měla být restaurace ještě na vyšší úrovni s kvalitní gastronomií a samozřejmě naším pivem,“ dodal Martin Výtisk.

 

Kontakt:         Martina Gavendová, tisková mluvčí
Telefon:         +420 720 952 978
E-mail:           martina.gavendova@ovajih.cz