Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Atletické závody žáků z Jihu navštívila i Taťána Netoličková

Poslední změna: Pátek 22.03.2019 14:13

Tradiční závody žáků osmých a devátých tříd ze základních škol Ostravy-Jihu se konaly 20. března v Atletické hale města Ostravy a v rámci 3. ročníku se pyšnily rekordní účastí jedenácti škol. Medaile a poháry předávaly také bývalá československá atletka Taťána Kocembová provdaná  Netoličková s dcerou Janou Slaninovou, rovněž úspěšnou českou reprezentantkou.

Skvělá atmosféra, kterou vytvořily přes dvě stovky žáků, burcovala závodníky ke skvělým výkonům. Sportovci porovnali své síly v šesti disciplínách – běhu na 60 a 600 metrů, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí a tradiční štafetě na 4x200 metrů.

Oceněny byly jak individuální, tak týmové výkony. Předávání pohárů a medailí se zhostili starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář, ředitel ZŠ B. Dvorského Miloš Kosík a všemi očekávaná atletická hvězda Taťána Netoličková, sportovkyně, jejíž hlavní disciplínou byl běh na 400 metrů. Ta dorazila v doprovodu své dcery, Jany Slaninové, rovněž úspěšné české reprezentantky. Setkání s těmito dvěma hvězdami bylo pro všechny zúčastněné opravdovým zážitkem.

Akci organizoval  Atletický klub SSK Vítkovice, Základní škola B. Dvorského za finanční podpory městského obvodu Ostrava-Jih.

 

 

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »