Atletické závody žáků z Jihu navštívila i Taťána Netoličková

22/3 2019

Tradiční závody žáků osmých a devátých tříd ze základních škol Ostravy-Jihu se konaly 20. března v Atletické hale města Ostravy a v rámci 3. ročníku se pyšnily rekordní účastí jedenácti škol. Medaile a poháry předávaly také bývalá československá atletka Taťána Kocembová provdaná  Netoličková s dcerou Janou Slaninovou, rovněž úspěšnou českou reprezentantkou.

Atletické závody žáků z Jihu navštívila i Taťána Netoličková

Skvělá atmosféra, kterou vytvořily přes dvě stovky žáků, burcovala závodníky ke skvělým výkonům. Sportovci porovnali své síly v šesti disciplínách – běhu na 60 a 600 metrů, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí a tradiční štafetě na 4x200 metrů.

Oceněny byly jak individuální, tak týmové výkony. Předávání pohárů a medailí se zhostili starosta Ostravy-Jihu Martin Bednář, ředitel ZŠ B. Dvorského Miloš Kosík a všemi očekávaná atletická hvězda Taťána Netoličková, sportovkyně, jejíž hlavní disciplínou byl běh na 400 metrů. Ta dorazila v doprovodu své dcery, Jany Slaninové, rovněž úspěšné české reprezentantky. Setkání s těmito dvěma hvězdami bylo pro všechny zúčastněné opravdovým zážitkem.

Akci organizoval  Atletický klub SSK Vítkovice, Základní škola B. Dvorského za finanční podpory městského obvodu Ostrava-Jih.