Bezmála čtyři a půl tuny odpadků uklidili dobrovolníci v rámci akce „Ukliďme náš Jih“

12/4 2021

V sobotu 10. dubna 2021 dopoledne se dobrovolníci pustili do úklidu hned ve třech lokalitách nejlidnatějšího městského obvodu Ostravy. Zapojení do akce „Ukliďme Česko“ zorganizovala radnice a její zaměstnanci spolu s dalšími dobrovolníky a hasiči SDH Ostrava-Zábřeh odlehčili Bělskému lesu i přírodním lokalitám v okolí Korýtka a cyklostezky směrem ze Zábřehu na Polanku, zhruba o 4500 kg odpadu. Kromě naplněných 300 pytlů se další velké nálezy hromadily u cesty, odkud je postupně odvážely Technické služby Ostrava-Jih.

Bezmála čtyři a půl tuny odpadků uklidili dobrovolníci v rámci akce „Ukliďme náš Jih“

"Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a v rámci akce „Ukliďme náš Jih“ zbavili okolí množství odpadu. Je jasné, že jakékoli nasazení nepomůže, dokud všichni nepochopí, že to nejmenší, co můžeme dělat každý za sebe každý den, je prostě odkládat odpad tam, kam patří. To znamená do koše, do kontejneru, do sběrného dvora. Pomůžeme tím přírodě i sobě," konstatoval při ukončení akce starosta Martin Bednář.

 

Odpadkové naleziště bylo vskutku pestré. V přírodě lidé „odložili“ hromady plastových lahví, pneumatik, kusů nábytku, zavařovací sklenice, deky, oblečení, nafukovací matrace, koberce, batohy, stavební materiál, rozbité sklo, ale i funkční nádobí. Nechyběly kusy lednice, pračky či televize.