Den otevřených dveří V Zálomu nabídne přehlídku volnočasových aktivit

24/9 2021

V sobotu 25. září se mohou zájemci v době od 10 do 16 hodin seznámit s nabídkou volnočasových subjektů, působících v objektu i venkovním areálu bývalé základní školy V Zálomu 1 v Zábřehu.  V rámci Dne otevřených dveří se budou prezentovat středisko volného času, biliárový klub, křesťanské společenství, artistická společnost i klub, zaměřený na tanec a vodní sporty, a také nová pobočka knihovny.

Den otevřených dveří V Zálomu nabídne přehlídku volnočasových aktivit

Atraktivní podívanou zajistí UmCirkum – centrum nového cirkusu, přičemž návštěvníkům bude mimo jiné předvedena akro yoga či akrobacie na šálách i v kruhu.

 

Zájemci o biliár jistě uvítají ukázku různých disciplín, a to jak karambolových, tak poolových. Lákadlem nepochybně bude fakt, že si příznivci tohoto sportu zahrají kulečník nebo pool pod dohledem špičkových hráčů.

 

Tvůrčí dílnu, soutěže, kvízy v rámci služeb knihovny zase připraví pracovnice Knihovny města Ostravy. Jako host vystoupí Lucie Švancarová, která bude číst ze své knížky pro děti. Tuto novou pobočku knihovny budou moci zájemci navštívit zcela poprvé, její fungování v běžném režimu je plánováno až na leden 2022.

 

Křesťanské společenství Ostrava chystá prohlídku TV studia pro vysílání pořadů a streamů. Zajištěny jsou také přednášky na různé téma. 

 

Ke sportovním a k environmentálním stanovištím se příchozí budou moci vydat díky Středisku volného času Zábřeh, jehož pracovníci nachystají i rukodělné a výtvarné dílny. 

 

Naopak dveře do světa gymnastické a taneční průpravy otevřou zástupci Baby centra Delfínek, z. s., Ostrava.

 

Program obohatí Sbor dobrovolných hasičů Zábřeh. K vidění bude ukázka práce mladých hasičů a zvědaví návštěvníci ocení prohlídku hasičských vozidel.