Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Do patra obchodního centra v Hrabůvce poprvé v historii také výtahem

Poslední změna: Pondělí 18.03.2019 16:35

Díky výstavbě výtahu se konečně dostanou do patra obchodního centra na ul. Horní 55 v Hrabůvce také lidé na vozíčcích či maminky s kočárky nebo  senioři. V rámci revitalizace části objektu patřící městskému obvodu Ostrava-Jih jej  radnice nechala vybudovat v místě točitého schodiště. Lidé si výtah pochvalují. 

Bezbariérový přístup do patra tady dlouhá léta scházel. Výtah umožní přístup všem potřebným, především vozíčkářům a  maminkám s kočárky, kterým dosavadní schodiště mnohdy znemožňovalo využívat služeb v prvním patře obchodního centra,“ uvedla místostarostka Markéta Langrová s tím, že výtah je v provozu denně od 6 do 22 hod a je střežen bezpečnostní kamerou se záznamem.

Za výtah jsem moc ráda, stejně jako ostatní, kteří se do prvního patra kvůli schodišti měli problém dostat. Je tady řada obchodů a služeb, které teď můžu bez problémů navštěvovat častěji,“ uvedla seniorka po vystoupení z výtahu.

Výstavba zahájená koncem července 2018 zahrnovala také celkovou výměnu keramické dlažby venkovního ochozu o výměře 480 m2 a opravu schodiště u výtahu. Nový výtah s atypickým kruhovým půdorysem vyžadoval základ ve velké hloubce. Za všechny provedené práce zaplatila radnice celkem 8.196.000 korun.

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »