Fajront na Jihu

10/7 2023

Ostrava bude ve dnech 8. - 10. 9. 2023 místem 27. setkání hornických měst a obcí. Hornickou minulost naší moravskoslezské metropole v našem obvodu připomene 22. července 2023 akce Fajront na Jihu.

Fajront na Jihu

Hlavním bodem dopolední části akce od 9 do 12 hodin bude zábavně-edukační soutěž s názvem Dobrodružství na černé stezce, během které na účastníky čekají úkoly související s hornictvím. Zájemci je mohou absolvovat u hornických vozíků v Hrabůvce a zapojit se tak do soutěže o tři rodinné vstupenky do hornického muzea Landek Park.

Odpolední program od 15 do 18 hodin se přesune na Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce, kde mimo jiné vystoupí kapela Stonava. V repertoáru představí hornické písně, ale i skladby z filmů a muzikálů. O hornictví během své přednášky povypráví kronikář obvodu Petr Lexa Přendík spolu se zástupci projektu Paměť národa. V přilehlém podchodu se budou promítat záznamy pamětníků.

V průběhu července a srpna se na venkovních výstavních nosičích City Gallery umístěných na Náměstí Ostrava-Jih a v předprostoru obchodního centra Kotva v Zábřehu objeví také výstava věnovaná historii hornictví na Ostravsku.