Jih hlasuje o 10 milionech korun na nápady obyvatel

29/10 2020

Nejlidnatější městský obvod Ostravy patří v ČR k průkopníkům participativního rozpočtu. Jeho obyvatelé tak mohou hlasovat již po páté o tom, co nového chtějí v obvodu realizovat. O přízeň hlasujících se letos uchází 41 návrhů místních občanů. Hlasovat je možno do nedělní půlnoci 8. listopadu 2020.

Jih hlasuje o 10 milionech korun na nápady obyvatel

Díky participativnímu rozpočtování s  názvem „Náš Jih - Společně tvoříme Jih“ již vznikla řada zajímavých projektů od dětských hřišť po obnovu zábřežské kaple. Kompletní přehled i informace k hlasování jsou k dispozici na webu http://nasjih.cz/

 

Iniciátorka participativního rozpočtování (PR) v městské části Ostrava-Jih, místostarostka Hana Tichánková, se mimo jiné podílela  na vytváření pravidel PR v rámci celé ČR.  „Obdobně jako vloni mají všichni hlasující k dispozici 4 plusové (pozitivní) a 2 mínusové (negativní) hlasy napříč všemi návrhy ve 4 částech - Dubina a Bělský Les, Hrabůvka, Výškovice a Zábřeh. Hlasování probíhá pouze elektronickou formou a letos již není třeba uvádět telefonní číslo. Zapojit se mohou všichni obyvatelé Ostravy-Jihu, starší 16 let, kteří chtějí  využít možnost přímo ovlivnit podobu našeho obvodu,“ vyzývá Hana Tichánková.