Lidé na Jihu vybírají, co nového v obvodu vznikne za 13 miliónů korun

25/10 2023

Na přelomu října a listopadu probíhá hlasování v osmém ročníku participativního rozpočtu Náš Jih. Za jeho sedm uplynulých ročníků již bylo na realizaci nápadů obyvatel Jihu vynaloženo více než 54 milionů korun. Letos obyvatelé rozhodují o rozdělení 13 milionů korun. Na výběr mají z 32 návrhů, které prošly technickou analýzou. Jsou mezi nimi dětská hřiště, pumptrackové dráhy, zahrádka za domem, psí pisoáry nebo komunitní kurník. Hlasovat je možné do neděle 5. listopadu.

Lidé na Jihu vybírají, co nového v obvodu vznikne za 13 miliónů korun

Hlasování probíhá online na webových stránkách www.nasjih.cz/hlasovani, je ale také možné přijít do Informačního centra na náměstí Ostrava-Jih nebo na informace radnice Ostrava-Jih, kde pracovníci s hlasováním pomohou. Každý hlasující má k dispozici čtyři kladné a dva záporné hlasy, které může rozdělit mezi různé projekty napříč celým obvodem. Výsledky budou zveřejněny v pondělí 6. listopadu.

Více informací můžete najít na webových stránkách www.nasjih.cz, na sociálních sítích nebo získat u koordinátorky participativního rozpočtu Náš Jih Terezy Kašingové na e-mailové adrese tereza.kasingova@ovajih.cz či telefonním čísle 720 952 981.