Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Lidé v Ostravě-Jihu hlasují. O tom, co nového v obvodu chtějí - a co rozhodně ne

Poslední změna: Pondělí 05.11.2018 14:31

Městský obvod Ostrava-Jih patří se svými 105.000 obyvateli nejen k největším obvodům, ale i k prvním v ČR, kde se spustil projekt participativního rozpočtu. Letos rozhodují obyvatelé Jihu o použití vyčleněných peněz již potřetí.  O 7 milionů korun se uchází 30 nápadů místních občanů. Který z nich se zrealizuje, rozhodnou v hlasování do 11. listopadu 2018. Řada projektů z předchozích ročníků již slouží nejen k radosti autorů projektu, ale i široké veřejnosti.

Díky participativnímu rozpočtování s místním názvem „Společně tvoříme Jih“ se zrodila řada zajímavých projektů, které by možná jinak nevznikly, nebo ne tak rychle.  Například dětská hřiště s prvky na přání, „znovuzrození“ zábřežské kaple, agility park, Senior linky a spousta dalšího. Kompletní přehled k dispozici na http://www.spolecnetvorimejih.cz/p/jak-se-dari-realizace-projektu-minulych-rocniku

Letos lidé přihlásili 30 realizovatelných nápadů. Obyvatelé Jihu v těchto dnech hlasují, mezi které chtějí vyčleněných 7 milionů korun rozdělit. Přidělením negativního hlasu mohou říci ne, tohle tady fakt nechceme.

Místní iniciátorka participativního rozpočtování (PR), místostarostka Hana Tichánková, se mimo jiné podílela  na vytváření pravidel PR v rámci celé ČR.  „Od pondělí 29. října do 11. listopadu můžete vybírat z tří desítek návrhů letošního ročníku participativního ročníku Společně tvoříme JIH!!!. Odkaz na hlasování je na stránkách www.spolecnetvorimejih.cz. Hlasujte a podpořte projekty, které podle vás mohou zlepšit městský obvod, ve kterém žijete nebo pracujete. Pro letošní ročník jsme zvýšili počet hlasů tak, abyste se nemuseli příliš omezovat v tom, který z návrhů se rozhodnete podpořit. Můžete udělit až 6 pozitivních a maximálně 3 negativní hlasy, vždy v poměru 2:1. Tak směle do toho,“ vyzývá Hana Tichánková.

 

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »