Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Muž z roku 1916, Jan Gomola, slavil 103 let s úsměvem

Poslední změna: Pátek 22.03.2019 14:11

Občan našeho městského obvodu, pan Jan Gomola, včera s úsměvem a ve výtečné kondici oslavil neuvěřitelných 103 let.  Léta žije v našem obvodu v domově seniorů na Čujkovově ulici a drží si titul nejstaršího muže našeho obvodu. V den svých narozenin přijímal gratulace a dárky nejen od svých blízkých, ale také od městského obvodu v čele se starostou Martinem Bednářem a náměstkem ostravského primátora Zbyňkem Pražákem.

Dětství prožil v Dolní Lomné, společně s pěti sourozenci. Vyučil se malířem. V době 2. světové války bojoval jako voják Wehrmachtu. Své vzpomínky na toto období sepsal do knihy „Objevil jsem Katyň“, která vyšla v roce 2009. Do roku 1957 byl zaměstnán jako stavbyvedoucí, poté musel z politických důvodů zaměstnání opustit a nastoupil na šachtu. S manželkou vychovali dvě dcery, v současnosti se raduje z pěti vnoučat a tří pravnoučat.

Pan Gomola má stále radost ze života, optimismus z něj přímo září. Starosta Martin Bednář předal oslavenci spolu s přáním zdraví a osobní pohody také čokoládový dort, dárkový balík a kytici.

Za přečtení stojí inspirující rozhovor, který oslavenec vloni poskytl obecnímu kronikáři Petrovi Přendíkovi - Muž z roku 1916 - http://historie.ovajih.cz/?s=gomola

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »