Na Jihu startuje Senior EXPRES

27/3 2017

Městský obvod  Ostrava-Jih  přichází od 1. dubna s novou službou, která má seniorům  za zvýhodněných podmínek usnadnit přepravu v rámci Ostravy a zvýšit tak jejich komfort a bezpečí.

Na Jihu startuje Senior EXPRES

„Služby Senior expresu jsou určeny pro seniory od 80 let, žijících trvale v Ostravě-Jihu.  Zájemci si musí nejprve na odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih vyřídit bezplatně a na počkání průkaz Senior EXPRES. K tomu jim stačí občanský průkaz a klasická průkazková fotografie“ upřesňuje podmínky užívání nové služby radní Markéta Langrová.

Senior EXPRES bude jezdit v pracovní dny od 6:00 do 16:00 hodin, a to na základě telefonické objednávky, nejméně jeden den před požadovanou jízdou na tel. čísle 770 130 770. Cena za jednu jízdu včetně jedné doprovázející osoby je stanovena na 25,- Kč, zbylou část ceny hradí městský úřad Ostrava-Jih. Službu Senior EXPRES může zájemce využít až 4 x měsíčně.

„Zajištěna je pomoc řidiče s nástupem a výstupem seniora do vozidla. Do Senior EXPRESU řidič naloží v případě potřeby také chodítko či invalidní vozík klienta“ doplňuje Markéta Langrová a dále uvádí: “ Věková hranice je v rámci současného zahájení provozu nastavena s ohledem na počet potencionálních uživatelů služby. Zatímco v jiných městských obvodech Ostravy je obdobná služba určena seniorům např. od 70 let, na Jihu máme oproti nim výrazně více již seniorů starších 80 let.  Každopádně budeme sledovat zájem našich občanů o tuto službu a na základě vyhodnocení začátkem nového roku uvidíme, zda je možno snížit věkovou hranici a zpřístupnit tuto zvýhodněnou dopravu většímu okruhu seniorů. “