Na kraji Bělského lesa znovu funguje bistro a nově i veřejné toalety

21/1 2021

Po zdárném dokončení rekonstrukce objektu na konci ulice Svornosti v Ostravě-Zábřehu mohou návštěvníci zelené oázy obvodu opět využívat služby bistra a nově také veřejných toalet.

Na kraji Bělského lesa znovu funguje bistro a nově i veřejné toalety

„Kromě úpravy vnitřních dispozic, výměny oken, dveří, střechy i venkovního oplechování jsou zde nové také vnitřní rozvody. Objekt je vytápěn pomoci elektro topných podlahových rohoží a odvětráván pomocí vzduchotechnické rekuperační jednotky. Opravili jsme i přilehlé chodníky a část ploch pokryly dřevěným substrátem, aby co nejméně rušili přírodní okolí místa,“ popsala ve stručnosti provedené práce místostarostka Markéta Langrová.

 

V Bistru u lesa si nyní můžete denně zakoupit teplé i studené nápoje, z čerstvých domácích surovin dělané cukrovinky, hranolky, vafle i hot dogy, a to mezi 11 až 18 hodinou. S příchodem jara je plánováno rozšíření uvedené doby.

 

V části objektu jsou umístěny toalety pro veřejnost s dělením na dámské, pánské a

pro handicapované občany. Další samostatné WC je vyhrazeno pro Dopravní podnik Ostrava. Veřejné toalety jsou prozatím v provozu denně od 7 do 18 hodin. Pro vstup je nutno hodit do mincovníku na dveřích 5 Kč. O jejich provoz se starají Technické služby Ostrava-Jih, obdobně jako o veřejné toalety na náměstí Ostrava-Jih, v podchodu u polikliniky v Hrabůvce a WC u křižovatky před obchodním centrem Kotva.

 

 „Jsme rádi, že objekt po delší odmlce opět ožil a doufáme, že bude v nové podobě dlouho a dobře sloužit. Pro jeho zabezpečení je nepřetržitě monitorován kamerovým systémem s napojením na pult Městské policie,“  doplnila místostarostka Langrová.