Obyvatelé Ostravy-Jihu přihlásili do pátého ročníku projektu „Společně tvoříme Jih“ pět desítek návrhů

3/7 2020

Již pátým rokem vyčlenila radnice nejlidnatějšího obvodu Ostravy peníze na nápady obyvatel. V rámci participativního rozpočtu letos nabídla celých 10 milionů korun, na jejichž využití mohli lidé přihlašovat své návrhy v průběhu května a června.

Obyvatelé Ostravy-Jihu přihlásili do pátého ročníku projektu „Společně tvoříme Jih“ pět desítek návrhů

Do pátého ročníku našeho participativního rozpočtu lidé přihlásili krásnou padesátku nápadů. Všem autorům patří poděkování za snahu měnit náš obvod k lepšímu.  Návrhy teď čeká technická analýza. Na začátku září zveřejníme ty, které postupují do říjnového hlasování,“ uvedla místostarostka Hana Tichánková, která participaci iniciovala a podílela se na zrodu zásad pro Českou republiku.

 

Nejvíce návrhů se již tradičně týká dětských hřišť a sportovišť, nechybí také návrhy na opravy chodníků nebo veřejných prostranství, několik projektů s historickou tématikou. Přihlášeny jsou také návrhy na box s náhradními díly pro inline bruslaře, Ringo centrum, přednáškový cyklus pro veřejnost s tematikou Voda a krajina, přírodní učebna, bosá stezka, mezigenerační park a další.

 

Nejvíce, 15 nápadů přihlásili lidé ze Zábřehu, 13 z Výškovic, 12 z Hrabůvky a 10 z městské části Dubina a Bělský les.

Všechny informace jsou k dispozici na webu nasjih.cz a Fb Náš Jih.