Ostrava-Jih cílí na zvýšení kvality bydlení v obvodu - nezdražuje nájmy obecních bytů, chystá nový web nemovitosti a mění formu spolupráce domovníků

17. 6. 2016 Nejlidnatější ostravský obvod ani v tomto roce nezdraží nájemné v obecních bytech. Možnosti a podmínky bydlení navíc mají ještě vylepšit domovníci a nový web nemovitosti.

 

 „Nedochází ke zrušení funkce domovníka, pouze jsme s ohledem na platnou legislativu museli přehodnotit způsob jejich výkonu činnosti. Nyní proto rušíme dosavadní smlouvy s domovníky, ale zároveň vypisujeme výběrová řízení, do nichž se nejen dosavadní domovníci budou moci přihlásit,“ řekla radní Ostravy-Jihu Markéta Langrová (ANO).

Domovníci tak budou stejně jako doposud vykonávat svoji práci, kterou naprostá většina obyvatel městských domů oceňuje, činnost však bude zajišťována v rámci pracovně právního vztahu. Bližší informace k připravovanému výběrovému řízení pro zájemce o výkon funkce domovník budou zveřejněny na oficiálním webu obvodu.

„Snažíme se podmínky bydlení v obecních bytech zlepšovat, nepřichází proto v úvahu, že bychom domovnictví rušili. Naopak uvažujeme o tom, že zájemcům o bydlení v obecních bytech vyjdeme vstříc další službou – speciálním webem s přehlednými aktuálními informacemi o volných obecních bytech, možnostech pronájmů, a dalšími informacemi,“ dodala radní Markéta Langrová (ANO).

Kontakt:       Martina Gavendová, tisková mluvčí
Telefon:       +420 720 952 978
E-mail:         martina.gavendova@ovajih.cz