Ostrava-Jih nabídne investorům tři zajímavé plochy obvodu

2/3 2021

V rámci podpory dalšího rozvoje obvodu plánuje Ostrava-Jih postupně vyhlásit tři záměry na prodej městských pozemků. Půjde o plochu určenou pro bytovou výstavbu na ulici Středoškolské a dále o plochu vedle aquaparku pro investora v oblasti sportu a volného času. V příštím týdnu budou zastupitelé jednat o prvním záměru prodeje, nevyužívaném  území zhruba 10 000 metrů čtverečních na ulici Plzeňská naproti radnice.

Ostrava-Jih nabídne investorům tři zajímavé plochy obvodu

Poměrně velkému, ale v současnosti nevyužívanému území v centru obvodu dominuje poškozený památník. Součástí záměru je proto také řešení dalšího osudu sousoší s názvem Pokrok vědy z roku 1977. Počítá se se snesením sochy z podstavců a umístěním v místě nebo v jiné vhodné lokalitě obvodu. Okolní území se postupně rozvíjí, v lokalitě vzniklo Sanatorium Jih, soukromý bytový dům, sportovní zázemí pro fotbalovou akademii. Nyní chceme najít smysluplné využití i pro uvedenou plochu,“ přibližuje záměr místostarosta Jan Dohnal, do jehož gesce strategický rozvoj patří.

 

Umím si tam představit komerční budovu s multifunkčním využitím, ve které nabídnou své služby obyvatelům obchody, ordinace, kanceláře. Určitě nechceme, aby v místě vyrostla přízemní montovaná  budova nebo benzinová pumpa,“ říká místostarosta Dohnal a dodává, že plochu bude obvod i vzhledem k současné krizi nabízet tak dlouho, než najde investora, který předloží zajímavý architektonický návrh.

 

Vzhledem k umístění u frekventované cesty není pozemek vhodný pro volnočasové vyžití v podobě parku nebo hřiště.  Územní plán v tomto místě dlouhodobě počítá s výstavbou. Dopravní napojení bude řešeno z Pavlovovy ulice s podmínkou vybudování parkoviště. Prodej pozemku obvod konzultuje s Magistrátem města Ostravy a Městským ateliérem  prostorového plánování a architektury (MAPPA).