Ostrava-Jih nabízí k prodeji atraktivní pozemek. Lidé by na něm chtěli krytý aquapark

11/6 2021

S cílem dalšího rozvoje obvodu vyhlašuje Ostrava-Jih  postupně tři záměry na prodej městských pozemků. Zájemci již nyní mohou předložit návrh využití území na ulici Plzeňská v Hrabůvce naproti radnice. K budoucnosti plochy určené pro bytovou výstavbu na ulici Středoškolské se budou moci obyvatelé obvodu vyjádřit na veřejném projednávání 23. června. A čerstvě schválili zastupitelé obvodu záměr na prodej pozemku bývalého fotbalového hřiště na ulici Svazácká v Zábřehu, sousedícího s venkovním Vodním areálem Jih. Posvětit jej musí ještě zastupitelstvo města Ostravy.

Ostrava-Jih nabízí k prodeji atraktivní pozemek. Lidé by na něm chtěli krytý aquapark

Náš obvod, představující třetinu Ostravy, je atraktivní lokalitou s potenciálem zaujmout investora s vlastními finančními zdroji. Na ploše vedle aquaparku by obyvatelé rádi viděli krytý aquapark, který na Jihu chybí.  To ale samozřejmě není podmínka. Plocha je určena pro investora v oblasti sportu a volného času a proto se těšíme na zajímavé nabídky volnočasových aktivit pro všechny,“ předkládá vizi radnice starosta Martin Bednář.

Všechny plochy hodlá obvod nabízet tak dlouho, než najde investora, který předloží nejvhodnější architektonický návrh.

Prodej pozemku obvod, obdobně jako u dalších ploch, konzultuje s Magistrátem města Ostravy a Městským ateliérem  prostorového plánování a architektury (MAPPA),“ doplnil místostarosta Otakar Šimík, který má v gesci majetkový a finanční odbor radnice.