Participativní rozpočet Náš Jih zná vítězné návrhy obyvatel

7/11 2022

Dvoutýdenní hlasování skončilo s nedělní půlnocí. V letošním již sedmém ročníku se do něj zapojilo 5 738 hlasujících, kteří k realizaci vybrali celkem čtyři velké projekty z celkem 36 návrhů obyvatel nejlidnatějšího městského obvodu Ostravy. Ostrava-Jih na ně v rozpočtu vyčlenila celkem 10 milionů korun.

Participativní rozpočet Náš Jih zná vítězné návrhy obyvatel

V příštím roce tak začne realizace tří velkých hřišť a relaxačních zón ve školách a třech menších hřišť pro děti ve Výškovicích, které byly navržené v rámci projektu 3 hřiště v 1.

Děkujeme všem hlasujícím, kteří se zapojili a vyjádřili tak své přání, ať už bylo pozitivní nebo negativní. Velké poděkování ale patří také všem autorům nápadů, a to především za aktivitu a spolupráci při přípravě projektů do hlasování. Na letošním ročníku se podepsalo stálé zvyšování cen materiálů, práce a energií, což znamená realizaci čtyř velkých projektů. Gratuluji těm, kteří uspěli,“ řekla Martina Vavříková, místostarostka městského obvodu.

 

A na jaké projekty se mohou obyvatelé Jihu těšit?

Dubina a Bělský Les

Sportovní hřiště s horolezeckou stěnou

Zábřeh

Po škole a po práci užij si relaxaci

Hrabůvka

Meditační zahrada na Krestovce pro všechny

Výškovice

3 hřiště v 1

Více informací o výsledcích hlasování, ale také o jednotlivých nápadech, najdete na https://nasjih.cz/vysledky-hlasovani-2022