Pracovní setkání poslanců za Moravskoslezský kraj se starosty ostravských městských obvodů

24/2 2020

Již potřetí pozval Sbor starostů statutárního města Ostravy k pracovnímu setkání poslance za Moravskoslezský kraj. Jako v předešlých dvou letech, i letos bude diskuze zaměřená na podněty na úpravu zákonů s cílem najít  řešit aktuálních problémů, s kterými samosprávy opakovaně potýkají. Jednání se uskuteční v úterý  25. 2. 2020 od 14,00 hod v zastupitelské místnosti radnice městského obvodu Ostrava-Jih v Hrabůvce.

Pracovní setkání poslanců za Moravskoslezský kraj se starosty ostravských městských obvodů

Opět chceme společně diskutovat podněty k úpravě zákonů. Některé z nich jsme společně řešili při prvních dvou setkáních v minulých letech. Řada z nich stále nemá dostatečnou legislativně ukotvenou oporu, případně současná legislativa neodpovídá reálným potřebám a podmínkám života našich občanů. Věříme, že vzájemná komunikace a spolupráce může pomoci stanovit správný směr a vést k realizaci potřebných změn a opatření,“ uvedl iniciátor těchto pracovních setkání starosta obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

 

Účast na jednání potvrdilo celkem čtrnáct starostů ostravských městských obvodů. Z poslanců za Moravskoslezský kraj přislíbili účast Andrea Babišová (ANO), Josef Bělica (ANO), Pavla Golasowská (KDU-ČSL), Aleš Juchelka (ANO), Zuzana Ožanová (ANO), Lubomír Volný (nezařazený).