Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Předzahrádky krášlily Ostravu-Jih i díky finančnímu příspěvku radnice

Poslední změna: Pondělí 05.11.2018 14:36

Díky pilným občanům a akci s názvem „1000 Kč na výsadbu květin před bytovými domy v rámci městského obvodu Ostrava-Jih“ byl obvod zase o něco hezčí.  V letošním roce požádalo o tento finanční dar na výsadbu v období od 1. dubna do 30. října celkem 27 občanů.

Radnice již druhým rokem přispívá na zkrášlení předzahrádek finančním darem ve výši 1000 Kč. Lidé mohli zakoupit sazenice, semena, cibule či hlízy pro výsadbu letniček, dvouletek, trvalek nebo keřů, ale i potřebnou zeminu pro výsadbu a hnojiva pro rostliny. K účtence bylo třeba k proplacení doložit také fotografii před a po výsadbě.

V prvním roce 2017  požádalo o dar ve výši 1.000 Kč celkem 22 občanů, letos 27. Někteříobyvatelé dosazovali již založené záhony před svými domy, ale převážná většina zakládala úplné nové překrásné záhony. Výjimku jsme dali na některé záhony jako je osázený kruhový prostor v Ostravě-Výškovicích, kde si obyvatelé domu nejen zkrášlili výhled z oken, ale také vyřešili neukázněnost řidičů a přirozeným způsobem jim zamezili vjezdu na plochu. Jiná žadatelka pojala své záhony jako dokonalené místo k relaxaci. Při první kontrole překrásně kvetly floxy a macešky a ze zakoupeného sortimentu rostlin bylo zřejmé, že zbytek pokvete až do pozdního podzimu,“ uvedla Veronika Staňková z odboru dopravy a komunálních služeb.

 

 

 

Akce dokumentů

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Ostrava-Jih
Horní 791/3
700 30 Ostrava-Hrabůvka


Úřední hodiny »