Projekt Společně tvoříme JIH!!! postupuje do závěrečné fáze

26/10 2016

Obyvatelé Městského obvodu Ostrava-Jih mohou od příštího týdne hlasovat o rozdělení pěti miliónů korun mezi vítězné návrhy projektu Společně tvoříme JIH!!!. Do hlasování bylo zařazeno celkem 48 návrhů veřejnosti na možné zlepšení života v místě, kde žijí.

Projekt Společně tvoříme JIH!!! postupuje do závěrečné fáze

Hlasovat pro jednotlivé návrhy a vybrat tak ty, které je nejvíce osloví, mohou lidé od 31. 10. – 6. 11. 2016 prostřednictvím mateřských stránek projektu www.spolecnetvorimejih.  Pro ty, kdo nemají k dispozici internet, je zajištěna možnost hlasovat přímo na radnici, kde jim pomůže zaměstnanec úřadu.

Hlasování je zajištěno ověřeným systémem D21 pomocí kterého rozhodli o projektech participativního rozpočtu také například obyvatelé Prahy 10 nebo města New York. „Hlasující bude mít k dispozici celkem čtyři kladné a dva záporné hlasy, které může použít napříč celým spektrem projektových návrhů. Do hlasování se mohou zapojit všichni obyvatelé Ostravy-Jihu od šestnácti let,“ uvedla Kateřina Šebestová, koordinátorka projektu participativního rozpočtu.

Seznámení veřejnosti s jednotlivými návrhy probíhá již od září na různých místech Městského obvodu Ostrava-Jih. Aktuálně jsou jednotlivé návrhy vystaveny v prostoru kulturního domu K-TRIO, další možností seznámit se s projekty jsou opět webové stránky Společně tvoříme JIH!!!.

„Ostrava-Jih je jedním z prvních míst v republice, kde mohou lidé svými nápady a svým hlasováním přímo rozhodovat o vyčleněné části rozpočtu. V listopadu se tak dozvíme, zda v obvodu vzniknou nová dětská či sportovní hřiště, opraví se chodníky, vybudují cykloboxy nebo ulice ožijí kurzy tance,“doplňuje Hana Tichánková, místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih.